Den 11: Bankovní poplatky

Dnešní den byl zasvěcen finanční rekapitulaci. Mám tři bankovní účty a na nich pekelné kontokorenty. Vypadá to, že jsem jeden z těch případů ze seriálnu „Krotitelé dluhů“, ale opak je pravdou. Nenávidím dluhy (nejen finanční, ale i laskavosti) a nikdy bych si nekoupil pro život postradatelné věci na dluh (TV, dovolená, Hi-Fi atd.). Dluh který jsem vytvořil byl na rekonstrukci bytu, který teď pronajímám a tedy se investice vrací nazpět. Takže bude líp.

Každopádně, proč jsem to téma načal. Bankovní poplatky! V Anglii na osobním účtu neplatíte ani korunu! Za nic (teda téměř, platí se za kontokorent, penále a tak), ale žádné poplatky za příchozí, odchozí platby, za výběry z cizích bankomatů, NIC!  A dívám se na svůj účet u ČS a strhli mi tenhle měsíc stovku (nepočítám úroky za kontokorent) a to v ČR vůbec nejsem!!! Peklo. Založil jsem si na zkoušku účet u AirBank a jakmile splatím kontokorenty tak od těhlech vyděračů utíkám. Fuj, to jsem se zase rozčílil.

Na veselejší notu. Dneska byla v kanceláři charitativní akce, kdy jsme se měli obléknout do modré. V rámci charitativního dne jsme měli i interní obědní kvíz. Rozdělili jsme se na týmy a rozjeli se otázky: V jakém britském seriálu vystupovala …… ……. (doplň jméno podle libosti), nebo kdo vyhrál Bafta cenu v roce 2009? Musí vám být jasné, že jsem nevěděl naprosto nic a tak jsem se díval vesele z okna. Zkrátím to, prohráli jsme, ale v rámci ceny útěchy bylo i pivo a tak moje usilovné mlčení a zírání na místní ptačí populaci se vyplatilo. Při odchodu jsem ještě stihl navrhnout, jestli by příští kvíz by mohl mít i kategorii „Reálie z České Republiky“, ale můj nápad se moc neujal.

Skoro se až bojím udělat rekapitulaci:

1) Disertace: Stále prd, musím začít. Musím!

2) Práce: Ještě větší prd.

3) Zdraví: Dvě a půl kila od začátku držení diety, takže aspoň v této kategorii spokojenost.

Add Comment