Triatlonové hrátky

Jirka zamnou takhle přišel, že bysme mohli dát v Poděbradech triatlon. Já říkám Jirko proč ne. 700 metrů plavání, 30 km kolo a 7km běh, to se musí povodit. Mám poslední dobou docela naběháno, tak to zkusím. Musel jsem si koupit helmu, protože podle pravidel by mě v lyžařské na závod nepustili. Dále jsem si musel sehnat kolo, za což děkuju Tocovi a nakonec si sehnat nějaký elastický plavky, protože Hawai šortky prý nejsou zrovna na světové triatlonové scéně in. Vše se mi ovšem povedlo a mohl jsem se v neděli ráno postavit na start.

Když jsem se rozhlédl kolem, viděl jsem samé maskulinové nadlidi s koly, které začínaly někde na 50 tisících. Nu nic, vsadím na své odhodlání. Start byl nečekaný (už jenom z toho, že než jsem se stačil smočit půlka lidí už byla u první bójky). Svým stylem alá „paní radová“ jsem se ploužil k první bójce. Po půlce trati začal kolem mne kroužit jako sup záchraný člun, zřejmě doufajíc, že si aspoň někoho dneska zachrání. Nedal jsem jim šanci a s nějakým dědem jsme doplavali do cíle. Chtěl jsem z vody vyběhnout jako Mitch Bjůkenen, ale podlomili se mi únavou nohy a málem jsem se zaryl do písku.

V depu jsem přesedlal na kolo a hurá do Kerska a zpět. V Sadský mne dojel nějaký organizátor na motorce a ptal se mně, jestli jsem nezabloudil, protože všichni jsou už pryč. Tak jsem mu vysvětlil, že děkuju, ale že je vše v pořádku. Cestou zpět jsem jako poslední závodník za sebou sbíral policajty co hlídali trať, takže jsem měl i solidní policejní doprovod.

Když jsem přijel do depa a šel na běh, dost lidí už finišovalo. To mi však nevadilo a šel jsem si těch posledních 7km užít. Běh mám jako jedinou disciplínu docela namáklou a tak jsem v ní časově neskončil poslední, což trochu potěšilo. V cíli už mne vyhlásil moderátor a vzal si mne na rozhovor, tak jsem mu řekl, že to bylo super, že jsem si to moc užil a že se rád vrátím. Což byla pravda. Navzdory tomu jak zde popisuju své utrpení, triatlon mne velice zaujal. Koncem června se v Nymburce jede další a snad po menším vymakání techniky plavání a splašení pořádného kola, bych se mohl snad držet chvostu závodu.

Jinak můj celkový čas byl 2h:21min (předposlední člověk měl 2h:09min, což není zase tak hrozný). Rozsekané časy jsou plavání 21min, kolo 1h11min a běh 48min.