Změna, to je oč tu běží

Taky se vám stává, že někdy jedete na autopilota? Mně posledních měsíců až let (obzvláště po vstupu na UPce) připadá, že mi život protéká mezi prsty. To neznamená že bych nic nedělal, získal jsem skvělé zkušenosti s učením, absolvoval jsem triatlon, mám skvělou přítelkyni (teda už snoubenku), odjel jsem na půlroční stáž do anglie atd. Ale myslím tím spíš takový ten pocit „OK, tohle jsem si naplánoval a tak nějak tam směřuju“. Chybí mi takový ten každodenní pocit, že stále ještě žiju, že si užívám dne a teším se co bude.

Dnes jsem si řekl dost. Motivací byl telefonát z anglické personální agentury, ve kterém jsem díky slabému signálu slyšel každé druhé slovo (mumlající personalista tomu taky moc nepřidal). Během hovoru jsem se ptal na každou druhou větu, ať mi ji zopakuje a navzdory, že už nemám problém rozumět ani tomu kuňkavému yorkshirskému přízvuku, v tom telefonátu jsem pohořel. WTF! řekl jsem si, přece si nenechám od nějakýho dementního telefoního operátora (a jeho mizerného pokrytí signálem) poroučet, jestli dostanu práci nebo ne. Chci být pánem svého osudu.

A jsem tlustej. Nikdy jsem nebyl žádné tintítko, ale mých současných 90 kilo, 30% tuku a vysoký cholesterol ukazují, že něco je špatně. Velice špatně. Dělal jsem squash, už nedělám. Běhal jsem s Tesákem na Kuňku, už neběhám. Jedl jsem střídmě, teď žeru co se hýbe.

Někdo si může říkat, tvoe tady je to jako na facebooku (akorád si může brečet na větším prostoru). Ale ne. Není. Na facebooku lidi brečí a žadoní o pozornost a lítost. Já chci ukázat svojí cestu, kde jsem začal, jak pokračuju a jak jsem skončil (v budoucnu).

Sestavil jsem tři základní cíle, které chci do svých třiceti dokončit:

1) Disertace – 200 stran narvaných teorií a výzkumem o vědeckotechnických parcích. V současné chvíli mám 16 stran, tedy 184 zbývá.

2) Práce – chci práci. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale chci už mít práci. Nejsem žádný dement, mám dvě vysoké školy, z toho jednu z nejprestižnějších ve Velké Británii, umím jazyky, chci na sobě pracovat, jsem členem Mensy, mám už dokonce nějaké pracovní zkušenosti (procesní specialista – 2 roky a půlroční stáž v anglii (marketing a CRM management)). Tak mi neříkejte, že to nepůjde.

3) Životní styl – chci zhubnout, chci uběhnout maraton a chci se cítit dobře. Bude to bolet ale musí to jít. Nějak.

V nějakém článku jsem četl, že pro dosažení svých cílů je důležité si ty cíle vůbec stanovit a poté si zaznamenávat co jsem pro splnění svých cílů udělal. Takže čekejte podrobné popisy mých marných pokusů o zpětné nabytí sebeúcty a radosti ze života.

Add Comment